Drodzy zelatorzy i zelatorki oraz wszyscy Członkowie Kół Żywego Różańca Diecezji Siedleckiej!

Decyzją ks. Biskupa Kazimierza Gurdy dobiega końca moja posługa jako moderatora diecezjalnego stowarzyszenia Żywy Różaniec. Zatem w tym miesiącu zamiast konferencji formacyjnej napisałem kilka słów na zakończenie naszych spotkań na łamach Echa Katolickiego.

Za nami IV Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. Dziękuję wszystkim, którzy podjęli trud pielgrzymowania i uczestniczyli w tym ważnym wydarzeniu. Z naszej diecezji, według list zgłoszonych do mnie, do tronu Jasnogórskiej Matki przybyło ponad 560 osób w 13 grupach pod przewodnictwem ośmiu księży. Dziękuję wszystkim zelatorkom, które podjęły się trudu zorganizowania wyjazdu na pielgrzymkę a poniżej zamieszczam krótką relację z tego wydarzenia.

Przed nami kolejna diecezjalna pielgrzymka Żywego Różańca do Leśnej Podlaskiej. W tym roku będziemy przeżywać ją 27 sierpnia, czyli w ostatnią sobotę miesiąca, który upływa pod znakiem pielgrzymowania. Plakaty z programem dotrą w odpowiednim czasie do naszych parafii. Już dziś gorąco zachęcam, abyśmy spotkali się w leśniańskim sanktuarium.

Na czas wakacji Katolickie Radio Podlasie zawiesza cykliczne audycje. Nie będzie zatem naszego spotkania w pierwszą środę lipca i sierpnia. W jakiej formie będą audycje dla Żywego Różańca po wakacjach zależy od nowego moderatora diecezjalnego.

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi tego, gdzie można przekazywać zbierane w Żywym Różańcu pieniądze na misje zamieszczamy dekret ks. Biskupa wskazujący numer konta na jakie należy dokonywać wpłat.

Papieskie intencje apostolstwa modlitwy na lipiec: ogólna ? aby szanowane były ludy tubylcze, których tożsamość, a nawet egzystencja są zagrożone; ewangelizacyjna ? aby Kościół w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach poprzez swoją misję kontynentalną głosił Ewangelię z odnowionym zapałem i entuzjazmem. Intencja diecezjalna ? aby nowy moderator diecezjalny Żywego Różańca potrafił skutecznie promować tę formę modlitwy nieustannej.

 

Wasz duszpasterz