OGŁOSZENIA Duszpasterskie

1. Ze względu na stan epidemii koronawirusa w Polsce, wszyscy uczestniczący we Mszy św. w kościele i kaplicy powinni mieć zasłonięte nos i usta odpowiednią maseczką.

1. Dzisiaj Kościół katolicki obchodzi Światową Niedzielę Misyjną pod hasłem: Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”. Z tej okazji we wszystkich świątyniach tradycyjnie już będą zbierane pieniądze na pomoc dla ok. 1200 najbiedniejszych diecezji na świecie. Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia był w 1926 Pius XI, wyznaczając na ten dzień przedostatnią niedzielę października. Jest to największa akcja solidarności na świecie.

1. W październiku modlimy się na różańcu do Matki Bożej o pokój na świecie i nawrócenie grzeszników Nabożeństwa Różańcowe codziennie w kaplicy o godz. 16.00 a w kościele w Lubieniu o godz. 17.30. Zapraszam dzieci młodzież starszych do licznego udziału w tej modlitwie.

1. Ze względu na porządkowanie grobów przed Uroczystością Wszystkich Świętych, proszę o wstrzymanie prac budowlanych i kamieniarskich na cmentarzu parafialnym w Lubieniu w dniach od 25 października (poniedziałek) do dnia 8 listopada 2020 r. (poniedziałek).

1. We czwartek wypada Uroczystość Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza – Głównych Patronów Diecezji Siedleckiej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Pasterzu Diecezji Księdzu Biskupie Siedleckim Kazimierzu Gurdzie i jego Biskupie pomocniczym Grzegorzu Suchodolskim.

1. W przyszłą niedzielę 31 października będą zbierane ofiary na tacę remontową.

1. Prasa katolicka znajduje się na stoliku.

od 25.10 do 31.10.2021

EDK 2020