1. Zapowiedzi: Piotr Tomasz Flisiak, kawaler z parafii tutejszej i Martyna Łucja Jakubiuk, panna z Parafii N.S.Jezusowego w Horodyszczu – zapowiedź – 1.

1. Zaproszenie Biskupa Siedleckiego Kazimierza GURDY na II Diecezjalną Pielgrzymkę Dziadków i Teściów do Parczewa

Drodzy Diecezjanie! Dziadkowie, Babicie i Teściowie!

Zapraszam Was do udziału w II Diecezjalnej Pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie w niedzielę 25 lipca br., którą będziemy przeżywali pod hasłem: „Ja Jestem z tobą przez wszystkie dni”. Będzie to dobry czas przeżywania Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych w łączności z papieżem Franciszkiem. Pragniemy pomodlić się za siebie, swoje dzieci i wnuki, szukać odpowiedzi na nurtujące pytanie: czy starość udała się Bogu? I jak dalej, już jako teściowie, dbać o lepszą kondycję naszych rodzin. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.30.

Ufam, że bliskość Jezusa i Jego Matki w sanktuarium parczewskim da siłę, także najbardziej kruchym spośród nas, aby wyruszyć w tę nową drogę: drogami marzeń, pamięci i modlitwy.

Proszę Czcigodnych Księży Proboszczów o poinformowanie swoich parafian
o tym spotkaniu w Parczewie i o modlitwę za Dziadk
ów i Teściów podczas niedzielnej Eucharystii. Niech Maryja Królowa Rodzin otacza misję Dziadków i Teściów swoją opieką i wstawiennictwem.

Z pasterskim błogosławieństwem - BISKUP SIEDLECKI KAZIMIERZ GURDA

1. Spotkanie chętnych pielgrzymów gotowych pójść w Grupie 17, Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę odbędzie się w przyszłą niedzielę 25.07.2021 r. po Mszy św o godz. 10.30 w klasztorze Ojców Paulinów, Parafia Św. Ludwika we Włodawie.

1. W dniach 18-25 lipca 2021 będzie obchodzony 22. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich. Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Do wszystkich użytkowników pojazdów jest kierowany apel o udział w Akcji św. Krzysztof i wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr na ten cel. W naszej Parafii w przyszłą niedzielę 25 lipca błogosławieństwo pojazdów po każdej Mszy św.

1. Na potrzeby parafii (kostkę na alejce cmentarza i ogrodzenie kościoła) wpłynęły ofiarności: Bezimienna - 100 zł., Bezimienna -100 zł, Bezimienna - 100 zł. Bezimienna – 100 zł. Bóg zapłać Wszystkim Ofiarodawcom.

2. Prasa katolicka znajduje się na stoliku.

od 19.07 do 25.07.2021