1. Stan epidemii koronawirusa w Polsce od dnia 20 marca 2020 r. do odwołania. Wszyscy uczestniczą we Mszy św. w kościele i kaplicy mając zasłonięte nos i usta.

Od dnia 4.05.2021 r. w budynkach kościoła i kaplicy może

przebywać oprócz służby liturgicznejdo 14 osób.

1. Obowiązuje dyspensa od uczestniczenia we Mszy św w niedziele i święta nakazane. Osoby korzystające z dyspensy obowiązane do uczestniczenia we Mszy św za pośrednictwem mediów.

2. Kończy się miesiąc maj, w którym modlimy się Litanią Loretańską do Najświętszej Maryi Panny w czasie nabożeństw majowych. We wtorek rozpoczyna się czerwiec – miesiąc modlitwy Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

3. Dzisiaj w niedzielę wypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ostatni dzień, aby wypełnić powinność życia chrześcijańskiego, wymaganą trzecim przykazaniem kościelnym: w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię świętą.

4. W sobotę 29 maja na godz. 10.00 zapraszam kandydatów do bierzmowania do kościoła w Lubieniu, gdzie odbędzie się egzamin wewnętrzny zdobytej wiedzy i przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Bierzmowanie 30 czerwca 2021 r. o godz. 16.00.

5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Nabożeństwa połączone z Oktawą Bożego Ciała.

6. We czwartek wypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Procesja eucharystyczna trzy razy wokół kościoła.

7. Rodziców dzieci klas pierwszych i drugich proszę o wykoszenie trawy przy kościele, plebanii i parkingach przed Uroczystością Bożego Ciała w czwartek i przygotowanie Ołtarza na Boże Ciało przy krzyżu misyjnym na placu przy kościele.

8. W czwartek wypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte według porządku niedzielnego. Po Mszy św o godz. 12.00 uroczysta Procesja Eucharystyczna na placu przy kościele. Na Procesję zabieramy wszystkie chorągwie i feretrony. Wszystkich Parafian proszę o włączenie się w procesję (dzieci z klas trzeciej, drugiej, pierwszej i młodsze z Mamami zapraszam do sypania kwiatów i niesienia poduszek z szarfami. Próba odbędzie się we wtorek o godz. 17.30 przy kościele – prowadzi Pani Katechetka Alina Hulip. Zachęcam też do udekorowania domów, kapliczek i krzyży - to będzie świadectwo naszej żywej wiary. Za udział w uroczystym śpiewie ,,Przed tak wielkim Sakramentem” można uzyskać odpust zupełny.

9. W czasie Oktawy Bożego Ciała, proszę też o zadbanie o piękno procesji wokół kościoła; piątek = Wyryki-Adampol i Wyryki-Kolonia; sobota = Wyryki-Wola; niedziela godz. 12.00 =Wszyscy cała Parafia, poniedziałek = Wyryki-Połód; wtorek = Zamołodycze i Lipówka; środa = Kaplonosy; czwartek = Horostyta, Lubień i Zahajki; Proszę mamy dzieci z klas zerowych, pierwszych i drugich o przygotowanie ich do sypania kwiatów i niesienia poduszek z szarfami, tak jak w Boże Ciało.

1. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszki na budujące się kościoły w naszej diecezji.

2. Na potrzeby parafii (kostkę na alejce cmentarza i ogrodzenie kościoła) wpłynęły ofiarności: Bezimienna - 300zł., Bezimienna - 100zł., Bezimienna - 100 zł. Bóg zapłać Wszystkim Ofiarodawcom.

1. Prasa katolicka znajduje się na stoliku.

od 31.05 do 06.06.2021