1. Stan epidemii koronawirusa w Polsce od dnia 20 marca 2020 r. aż do odwołania. Wszyscy uczestniczą we Mszy św. w kościele i kaplicy mając zasłonięte nos i usta.

Od dnia 27.03.2021 r. w budynkach kościoła i kaplicy może przebywać oprócz służby liturgicznej – do 10 osób, (czerwona strefa). Proszę o umożliwienie zamawiającym intencje uczestniczyć w kościele i kaplicy we Mszy świętej.

1. Obowiązuje dyspensa od uczestniczenia we Mszy św w niedziele i święta nakazane. Osoby korzystające z dyspensy obowiązane są do uczestniczenia we Mszy św za pośrednictwem mediów.

1. Zapowiedzi:

• Mateusz Czerniak z Parafii NSJ Włodawa i Joanna Teresa Trociuk z Parafii tutejszej – zapowiedź 2.

• Mariusz Kazimierz Kubera zam. w Piasecznie Parafia M.B. Różańcowej i Dominika Bloch zam w Lublinie Parafia Św. Józefa – zapowiedź 1.

1. Ofiary dzisiaj zbierane na tacę przeznaczone będą na potrzeby naszego Diecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego im. Jana Pawła II.

1. W sobotę rozpoczyna się maj, w tym miesiącu modlimy się Litanią Loretańską do Najświętszej Maryi Panny.

1. Rozpoczyna się czas modlitw o dobre urodzaje i zbiory. Ze względu na ograniczenia epidemiczne nie będzie tradycyjnych procesji poświęcenia pól w każdej wiosce naszej parafii. Będą sprawowane w tej intencji Msze święte.

W sobotę 1 maja o godz. 10.00 w kaplicy w Wyrykach Msza św. z racji poświęcenia pól o dobre urodzaje i zbiory dla mieszkańców Wyryk.

1. Prasa katolicka znajduje się na stoliku.

od 26.04 do 02.05.2021