1. Stan epidemii koronawirusa w Polsce od dnia 20 marca 2020 r. aż do odwołania. Wszyscy uczestniczą we Mszy św. w kościele i kaplicy mając zasłonięte nos i usta.

1. Zapowiedzi:

• Piotr Rutkowski, kawaler z parafii tutejszej i Dominika Beata Laszuk, panna z parafii w Komarnie – zapowiedź – 2.

1. Decyzją Ojca Świętego Franciszka dzisiaj po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszki na Ziemię Świętą, przeniesiona z Wielkiego Piątku.

1. Dzisiaj w kościele o godz. 18.00 Nabożeństwo fatimskie

1. W środę i piątek katecheza w kościele dla dzieci klas czwartych, przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. o godz. 17.30

1. W przyszłą niedzielę wypada 100-lecie wydania, przez Biskupa Diecezji Siedleckiej czyli Podlaskiej Ks. Biskupa Henryka Przeździeckiego, Dekretu erygującego Parafię Św. Mikołaja w Lubieniu. Dziękujmy wszyscy za wielką łaskę Bożą utworzonej Parafii, w której nasi przodkowie i my dzisiaj możemy odkrywać drogę do świętości w Kościele Jezusa Chrystusa.

1. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary na ,,tacę remontową”.

1. W tym tygodniu został zakończony najważniejszy etap prac renowacyjnych zawieszenia dzwonu przy naszym kościele. Zawieszenie zostało wymienione na nowe, odpowiadające dzisiejszej technologii wykonania, ułatwiające poruszenie i zatrzymanie dzwonu. Dzwon jest uruchamiany zdalnie prądem trójfazowym i posiada elektroniczną kontrolę wychylenia w czasie pracy. Czekam jeszcze na zamontowanie zegara sterującego dzwonem. Wszystkich znajdujących się przy dzwonnicy proszę o zachowanie ostrożności i bezpiecznej odległości w czasie pracy włączonego dzwonu. Zabronione jest wchodzenie w obręb kratownicy dzwonnicy.

Oprócz tego zrobiona jest jedna strona ogrodzenia kościoła. W tym tygodniu zostanie zawieziona do ocynku i malowania, potem zostanie zamontowana. Będą także wymienione wszystkie furtki ogrodzenia kościoła oraz brama wjazdowa z furtką na plebanię.

1. Na wyłożenie kostką alejki na cmentarzu parafialnym wpłynęły ofiary: Bezimienna - 100 zł., Bezimienna – 100 zł. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom.

1. Prasa Katolicka jest dostępna na stoliku.

od 14.09 do 20.09.2020