1. Dzisiaj wypada pierwsza niedziela miesiąca – nabożeństwa wynagradzające za grzechy po każdej Mszy św.

1. Modlitwa Wypominkowa (czytanie kartek wypominkowych) w tym tygodniu:

• niedziela godz. 11.30 - Zamołodycze, Zahajki, Horostyta, Ignaców i pozostałe (spoza parafii i bez podanej miejscowości)

• poniedziałek 7.11.2022 godz. 17.30 – Wyryki-Połód,

• wtorek 8.11.2022 godz. 17.30 – Wyryki Kolonia, Wyryki Wola, Wyryki Adampol.

1. Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczną się 10 listopada o godz. 9.30 przy Urzędzie Gminy w Wyrykach.
    W porządku uroczystości zaplanowano:
    wciągnięcie flagi państwowej na maszt i odegranie hymnu państwowego,
    wystąpienie Wójta Gminy Wyryki P. Mirosława Torbicza,
    modlitwa za Ojczyznę,
    przemarsz do szkoły,
    pasowanie pierwszoklasistów,
    uroczysta akademia w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Wyrykach.
    Wójt Gminy Wyryki Pan Mirosław Torbicz i Dyrektor SP im. AK Pani Marzena Trociuk serdecznie zapraszają społeczność lokalną do udziału w uroczystości.

2. W Narodowe Święto Niepodległości. Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda udziela wszystkim wiernym Diecezji Siedleckiej oraz przebywającym na jej terenie dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych w piątek 11 listopada br. Korzystających z dyspensy zobowiązuje, aby tego dnia ofiarowali dowolną modlitwę według intencji Ojca Świętego lub zastąpili wstrzemięźliwość innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności

3. W przyszłą niedzielę wypada Światowy Dzień Ubogich. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Caritas. Po Mszach świętych będą zbierane ofiary do puszki w Dniu Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

4. Prasa katolicka dostępna jest na stoliku.

od 07.11 do 13.11.2022