1. Dziękuję Rodzicom dzieci i dzieciom klas trzecich za uporządkowanie otoczenia kościoła i plebanii oraz przygotowanie dekoracji kościoła na dzisiejszą uroczystość Pierwszej Komunii św. Bóg zapłać.

2. Od jutra codziennie o godz. 17.30 przez cały tydzień w kościele, będziemy dziękowali razem z dziećmi pierwszokomunijnymi i ich rodzicami, za dar obecności Pana Jezusa w Eucharystii.

3. Nabożeństwa majowe codziennie w kaplicy w Wyrykach o godz. 16.00 w kościele w Lubieniu o godz. 17.30.

4. Ks. Grzegorz Koc - Diecezjalny Moderator Kół Żywego Różańca podaje informację, że 22 maja 2022 r. to dzień zaliczenia w poczet błogosławionych, sługi Bożej Pauliny Jaricot, założycielki dwóch wielkich dzieł w Kościele: Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania wiary i Żywego Różańca. Dla osób należących do Żywego Różańca to wielka łaska i radość, że nasza założycielka będzie orędować w niebie w naszych sprawach i pomagać nam by jak pragnęła "uczynić różaniec modlitwą wszystkich". Zachęcam by tego dnia koła Żywego Różańca spotkały się na wspólnej modlitwie dziękczynnej Bogu, za dar beatyfikacji. Niech oddanie czci nowej błogosławionej, przyczyni się do jej gorliwego orędownictwa u Boga w naszych potrzebach i pomnoży owoce naszych modlitw, abyśmy mogli widzieć pomnażające się dobro jak to było w życiu Pauliny, która wyznała: "wszystkie dobra przyszły do mnie przez różaniec".

5. Za tydzień w niedzielę 22 maja, będziemy w naszej Parafii przeżywali Radiową Niedzielę. Do naszej Parafii przybędzie delegat Katolickiego Radia Podlasie, wygłosi Słowo Boże i zbierze ofiary na tacę na potrzeby Katolickiego Radia Podlasie. W czasie Radiowej Niedzieli będzie można nabyć ciekawe książki i audiobooki.

6. Prasa katolicka dostępna jest na stoliku.

od 16.05 do 22.05.2022