1. Stan epidemii koronawirusa w Polsce od dnia 20 marca 2020 r. aż do odwołania. Wszyscy uczestniczą we Mszy św. w kościele i kaplicy mając zasłonięte nos i usta.

1. Msza św. w intencji dzieci ich rodziców, nauczycieli, pracowników Szkół: im. Jana Pawła II z Kaplonos i im. Armii Krajowej Wyryk w kościele w Lubieniu we wtorek o godz. 17.00. Od godz. 16.30 możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty.

1. W sobotę 5 września w kościele o godz. 10.00 spotkanie z rodzicami dzieci klas czwartych przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii świętej a potem w sali katechetycznej egzamin dzieci klas czwartych. Egzamin obejmuje wiedzę z katechizmu i pacierza oraz poznanych modlitw.

1. W tym tygodniu wypada:

• pierwszy czwartek miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 17.00 do godz. 18.00 zakończy się modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne, oraz o świętość kapłanów.

• pierwszy piątek miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu z wynagrodzeniem za grzechy ludzkości po Mszach św. w Kaplicy o godz. 16.00 w kościele o godz. 17.30.

• pierwsza sobota miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową wynagradzającą za grzechy Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszach św. w kaplicy o godz. 16.00, w kościele o godz. 18.00,

• pierwsza niedziela miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu wynagradzająca za grzechy ludzkości po Mszach św w kościele o godz. 10.00 i 12.00.

• Przed każdą Mszą św. możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty.

1. Od dnia 30 sierpnia 2020 roku nie wyrażam zgody na wykładanie kostki wokół grobów na cmentarzu parafialnym w Lubieniu. Powodem takiej decyzji jest wzrastające zagrożenie bezpieczeństwa w przejściach między grobami wystającą ułożoną kostką wokół nagrobka, która nie jest ułożona ze spadkiem gruntu. Wystające ponad poziom ziemi ułożone płaszczyzny zmniejszają szerokość przejścia między grobami. Zgoda może zostać udzielona wyjątkowo, gdy dysponent grobu zagwarantuje ułożenie płaszczyzny kostką na poziomie ziemi z zachowanym spadkiem i odległością od nagrobka do 25 cm.

2. Kancelaria Parafialna czynna w dni powszednie do pół godziny po Mszy św. lub po uprzednim umówieniu telefonicznym w dogodnym czasie.

3. Na wyłożenie kostką alejki na cmentarzu parafialnym wpłynęły ofiary: Bezimienna - 100 zł., Bezimienna – 200 zł, Bezimienna 200 zł. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom.

4. Prasa Katolicka dostępna jest na stoliku.

od 31.08 do 06.09.2020