OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś ? niedziela - święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W Rodzinie Nazaretańskiej mamy wzór i oparcie dla naszych rodzin.

Na sumie Eucharystia w intencji wszystkich Jubilatów i odnowienie przysięgi małżeńskiej. Wszystkim Jubilatom gratuluję dotychczasowej współpracy z łaską sakramentu małżeństwa i życzę wytrwania w zobowiązaniach przyjętych w dniu ślubu.

Dziś można otrzymać bardzo ciekawą książeczkę "O pojednaniu w małżeństwie i rodzinie" - Jacka Pulikowskiego...

2. Od poniedziałku rozpocznę wizytę duszpasterską. To kolejna okazja spotkania moich Parafian, wspólnej modlitwy, lepszego poznania, tego czym i jak żyjemy. To znak budowania naszej wspólnoty, w którą chcę wnosić Boże błogosławieństwo!

Podczas wizyty duszpasterskiej otrzymacie folder diecezjalny poświęcony rodzinie i małżeństwu, z życzeniami Ks. Biskupa.

W tym duchu też przyniosę zaproszenie na warsztaty małżeńskie - organizowane w naszej parafii już od 19 lutego przez członków Kościoła Domowego.

(Te spotkania - warsztaty są adresowane do małżeństw sakramentalnych i związków niesakramentalnych, do tych, którzy chcą i mogą zdziałać coś więcej w swoim małżeństwie i rodzinie, do tych, którzy chcą się dowiedzieć: co jest w życiu rodzinnym i małżeńskim najważniejsze, jak zadbać o miłość!)

3. Rok 2015 - z racji wypadającej 14 stycznia 75 rocznicy męczeńskiej śmierci ks. Marcelego Weissa - naszego proboszcza ogłaszam - Parafialnym Rokiem Ks. Marcelego Weissa.

Przy okazji wizyty duszpasterskiej każda rodzina naszej parafii otrzyma specjalny folder!

4. Wszystkich, który chcieliby podzielić się świadectwem, czy jakimiś materiałami (np. zdjęciami) dotyczącymi ks. Marcelego i historii naszej parafii - już dziś zapraszam na spotkanie w niedzielę 11 stycznia.

5. Porządek wizyty duszpasterskiej, zwanej kolędą - od godz. 9.00:

poniedziałek 29 grudnia - Kolonia Wyryki

wtorek 30 grudnia - Lipówka

środa 31 grudnia - od godz. 10.00 (pojadę sam...) Smolarnia/Krukowo

piątek 2 stycznia - Zamołodycze nr 1 - 22 (sklep)

sobota 3 stycznia - Zamołodycze nr 23 - do końca Kolonii

Po 6 stycznia odwiedzę Lubień i Zahajki

6. W środę, 31 grudnia, w ostatni dzień roku kalendarzowego zapraszam na Eucharystię i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. W kaplicy w Wyrykach o godz. 16.00 a w kościele o 17.30 ( Czas na pewne podsumowanie...)

(Z całą pewnością każdy z nas ma za co dziękować Bogu, jak i za co przepraszać, nie zapominając, że Boże miłosierdzie potrafi wyprowadzić dobro również z tego, co samo w sobie dobre nie jest, czy nie było. Zechciejmy zatem włączyć się w to dziękczynienie na koniec roku, aby z godnością i radością Dzieci Bożych rozpocząć nowy rok kalendarzowy.)

7. W czwartek pierwszy dzień Nowego Roku, A.D. 2015. Świętej Bożej Rodzicieli Maryi - Msze św. w porządku niedzielnym. Dzień modlitw o pokój.

8. W tym tygodniu wypada również pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

9. W niedzielę 4 stycznia, po sumie - III katecheza chrzcielna, oraz spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do 1 Komunii Św.

10. "Ziarna" dla dzieci - już ostatnie! - losowanie nagród w niedzielę 4 stycznia po sumie!

INTENCJE MSZY ŚW.

Św. Rodziny

28 XII

Dz. - błag. w 30 r. ślubu Elżbiety i Janusza Wieczorek

10.00

Dz. - błag. w intencji Kamila i Patryka, oraz o Boże błogosławieństwo dla całej Rodziny

+ Józefa Kalenik, Romana i Wiesława

Dz. - błag. za wszystkich Małżonków Jubilatów 2014

Za Parafian

Pon. 29 XII

17.00

Dz. - błag. rodziny Sidoruków

Wt. 30 XII

7.30

Dz. - błag. w 3 r. urodzin Mateusza i zdrowie Kacpra

Śr. 31 XII

+ Michała i Zofię Lesiuk

Dz. - błag. w 1 r. ślubu Anny i Emila oraz za Siostrę Sylwię w dniu imienin

1 stycznia

A. D. 2015

Wyryki

+ Józefa Horszczaruka (8 r.)

10.00

Dz.- błag. za dar Rodziców i o wieczny pokój dla nich

+ Bronisława Stelmacha i zm. Rodziców

Pt. 2 I

+ Jana (22 r.), zm. z r. Busków i Hawryluków

Zm. z r. Wegierów i Wojtiuków

+ Józefa i Leontynę oraz zm. Rodziców z obu str.

Sob. 3 I

+ Janinę Horszczaruk i zm. z r. Horszczaruków i Samoluków

+ Jana Brodackiego (21 r.) i + Lecha Oworus (3 r.)

Dz. - błag. w 25 r. urodzin Sebastiana

4 stycznia

Wyryki

+ Czesława Smolińskiego (11 r.)

+Jana Buskę, zm. z r. Busków, Sołoniów i Korszeniów

+ Mariannę i Pawła Dmitruków, zm. z r. Dmitruków i Oniszczuków