ks. Prałat Stanisław Dzyr, emerytowany proboszcz parafii Adamów. Źródło zdjęcia: podlasie24.pl

14 października, w godzinach wieczornych, w szpitalu w Poniatowej zmarł ks. Prałat Stanisław Dzyr, emerytowany proboszcz parafii Adamów.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Adamowie we wtorek, 19 października pod przewodnictwem biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy.

Dzień wcześniej, w poniedziałek 18 października o godzinie 18.00 odbędzie się wprowadzenie ciała do kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Adamowie. O godzinie 19.00 rozpocznie się Msza św. żałobna a po niej - czuwanie modlitewne, które potrwa do godziny 21.00.

We wtorek od godziny 9.00 zaplanowano czuwanie modlitewne a o godzinie 12.00 pod przewodnictwem ks. bpa Kazimierza Gurdy rozpocznie się msza św. pogrzebowa, po której ciało zmarłego Kapłana zostanie złożone na cmentarzu w Adamowie.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.

Więcej informacji na stronie internetowej podlasie24.pl