ksjulianKapłan urodził się 13.02.1939 r. w Ignacowie, w parafii Lubień. Został wyświęcony na kapłana w  Zgromadzeniu Misjonarzy Świętej Rodziny w dniu 24.12.1972 r. w Lubieniu. Posługiwał w domach zgromadzenia w Ciechocinku, Kazimierzu Biskupim i Górce Klasztornej. Dnia 1 maja 1994 r. został przeniesiony do archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej, gdzie pracował jako wikariusz parafii Miłosierdzia Bożego w Szczecinie a następnie jako proboszcz w parafii Lubanów, Czachów i od 4 października 1997 r. aż do przejścia na emeryturę w parafii w Troszynie. Od 1 lipca 2014 r. przebywał na emeryturze, mieszkając we Włodawie.

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. dra Julina Sadowskiego odbędą się w najbliższą środę, 30 sierpnia.
O godz. 12.00 będzie celebrowana Msza św. pogrzebowa w parafii p.w. św. Ludwika we Włodawie, a następnie ciało Zmarłego zostanie przewiezione do rodzinnej parafii Lubień i złożone na tamtejszym cmentarzu.

W naszej parafii Msza Św. w intencji zmarłego ks. Juliana zostanie odprawiona w niedzielę 3.09.2017 o godzinie 8.00 w kościele Parafialnym w Lubieniu.